Sertleşme Güçlüğünde İlaç Tedavisi

Sertleşme güçlüğünde ilaç tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak, ağızdan kullanılan ilaçlarla yeterli sertleşmenin sağlanamadığı ya da sertleşmenin ilişki sonuna kadar sürdürülemediği durumlarda penise enjeksiyon tedavilerinin yapılabildiğini söyleyebiliriz. İlişki öncesinde ince ve küçük bir iğne ile penise yapılan ilaçlar sayesinde sertleşme sağlanmakta ve başarılı bir cinsel ilişki mümkün olmaktadır.

Ağızdan kullanılan ilaçlarla yeterli sertleşmenin sağlanamadığı ya da sertleşmenin ilişki sonuna kadar sürdürülemediği durumlarda penise enjeksiyon tedavileri kullanılmaktadır. İlişki öncesinde ince ve küçük bir iğne ile penise yapılan ilaçlar sayesinde sertleşme sağlanmakta ve başarılı bir cinsel ilişki mümkün olmaktadır.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu

Cinsel sorunlar toplumda yaygın olarak görülen ve yaşam kalitesini bozan durumlardır. Ne yazık ki cinsellik, ciddi bir tabu olarak algılandığı için bu konuda yaşanan sorunlar gizlenmektedir. Oysaki insanların hem ruhsal hem de bedensel sağlığı, cinsel yaşamlarının kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Cinsellik; yemek yemek, su içmek, uyumak gibi doğal bir eylemdir ve vücudun ihtiyacıdır.

Sertleşmeme sorunu ve erken boşalma erkelerde; orgazm olamama, cinsel isteksizlik ve vajinismus ise kadınlarda en sık görülen cinsel sorunlardır. Örneğin sertleşme güçlüğü yaşayan bir erkek ya da orgazm olamayan bir kadın için bu durum sürekli bir mutsuzluk kaynağı oluşturacaktır ve bu durum çözülmedikçe aile ilişkileri de zarar görebilecektir. Halbuki hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen pek çok cinsel sorunun tedavisi mümkündür. Önemli olan kişilerin bu sorunların çözümü için gerekli isteği, iradeyi ve cesareti göstermeleridir.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Kadınlarda ve erkeklerde görülen Cinsel İşlev Bozuklukları başlığı altında incelenmektedir. Tek bir hastalık ismi olmaktan çok genel bir tanımlamadır ve pek çok alt başlık içermektedir.