blank

1986 Muğla Yatağan doğumlu olan Pınar ONGUN AYDIN ilk, orta ve lise öğrenimi Muğla Yatağan’da tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2009 da mezun olmuştur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel hastanelerde ve polikiniklerde görev yapmıştır. Özel hastanelerde ve kliniklerde mutfak, yemekhane ve menü planlamanın düzenli ve verimli bir şekilde yürütülmesi ve yatan hastanın tedavisine uygun beslenme programının düzenlenmesi görevlerini yürütmüştür. Bunun yanında sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek isteyen veya sağlıkla ilgili belirli bir hedefe ulaşmayı amaçlayan danışanlarına (hiperlipidemi, obezite, kilo alma, diyabet, tansiyon, kalp vb) ihtiyaçlarına göre beslenme programı hazırlamakla ilgili hizmet vermiştir.

Henüz lisans eğitimi devam ederken Schlotzsky’s catering bölümünde kısa süreli çalışmıştır. 2009-2011 yılları arasında önce Alman Hastanesinde, Kordon Kadın Doğum Hastanesi ve son olarak da Nutrasystem Polikliniği gibi kurumlarda belli aralıklarla diyetisyen olarak görev yapmıştır. 2011-2020 yılları arasında Özel Tınaztepe Hastanesinde baş diyetisyen ve idari müdür olarak görev yapan Pınar Ongun Aydın, 2020 Aralık itibariyle ekibimize katılmıştır.

Diyetisyen Pınar Ongun Aydın, hormon problemlerine bağlı cinsel fonksiyon bozuklarında diyet desteği, sporcu diyetisyenliği, onkoloji diyetisyenliği, bariyatrik ve metabolik cerrahi diyetisyenliği alanlarında bilgi ve deneyimlerini danışanlarına aktarmaktadır.

Kliniğimizde danışanlarına diyetisyen olarak hizmet vermektedir.

İLGİLİ YAZILARIMIZ