Sertleşince Peniste Eğrilik Olması Normal Midir?

Peniste doğuştan olan ya da ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan eğrilikler olabilir. Bu eğrilik penisin vajinaya girişini engelleyecek kadar ileri ise cerrahi olarak düzeltilmesi gerekebilir.

 

Sertleşmeme Sorununun Tedavisi Var Mı?

Penisin sertleşmeme sorunu, son yıllarda ortaya çıkan teknolojik gelişmeler ile birlikte gün geçtikçe daha başarılı olarak tedavi edilebilmektedir. Penisin anatomisinin daha iyi öğrenilmesi ve sertleşmeyi ortaya çıkaran mekanizmaların daha iyi anlaşılması ile birlikte sorunun kaynağını belirleyerek çözülmesi günümüzde mümkündür. Penisin damar yapılarındaki problemleri, hormonal problemleri ya da sertleşme bozukluğuna neden olabilecek psikolojik problemleri artık başarı ile belirleyebiliyor ve sorunun kaynağına yönelik çözümlerimizi üretebiliyoruz.

 

Sertleşmeme Sorunu Yaş İle İlişkili Mi?

İlerleyen yaş ile birlikte hem hormon üretiminde ortaya çıkan bozukluklar hem de damar yapılarında ortaya çıkan problemler nedeni ile sertleşme güçlüğü daha sık görülür. Genç yaşlarda görülen sertleşme güçlüğünün sebepleri daha çok psikolojik kökenli iken ileri yaşlarda hormonal ve damar yapılarına bağlı problemler ön plana çıkar.