Penise Şok Dalga Tedavisi (ESWT) Nedir?

Penise şok dalga tedavisi (ESWT) nedir sorusunun cevabı olarak, penise uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgaları ile sertleşme güçlüğünü tedavi eden son yıllarda geliştirilmiş bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Penise şok dalga tedavisi; penisin sertleşmeme problemlerinde ağrısız, yan etkisiz ve ilaçsız bir tedavi alternatifidir. Özellikle penisin damarlarında oluşan sorunlardan kaynaklanan sertleşme sorunlarında oldukça etkili bir yöntemdir. Uygulanan şok dalgaları ile penis içerisinde yeni damar oluşumunun uyarılması ve oluşan yeni damarlar sayesinde kalıcı bir iyileşme sağlanmasını hedeflemektedir.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu

Cinsel sorunlar toplumda yaygın olarak görülen ve yaşam kalitesini bozan durumlardır. Ne yazık ki cinsellik, ciddi bir tabu olarak algılandığı için bu konuda yaşanan sorunlar gizlenmektedir. Oysaki insanların hem ruhsal hem de bedensel sağlığı, cinsel yaşamlarının kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Cinsellik; yemek yemek, su içmek, uyumak gibi doğal bir eylemdir ve vücudun ihtiyacıdır.

Sertleşmeme sorunu ve erken boşalma erkelerde; orgazm olamama, cinsel isteksizlik ve vajinismus ise kadınlarda en sık görülen cinsel sorunlardır. Örneğin sertleşme güçlüğü yaşayan bir erkek ya da orgazm olamayan bir kadın için bu durum sürekli bir mutsuzluk kaynağı oluşturacaktır ve bu durum çözülmedikçe aile ilişkileri de zarar görebilecektir. Halbuki hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen pek çok cinsel sorunun tedavisi mümkündür. Önemli olan kişilerin bu sorunların çözümü için gerekli isteği, iradeyi ve cesareti göstermeleridir.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Kadınlarda ve erkeklerde görülen Cinsel İşlev Bozuklukları başlığı altında incelenmektedir. Tek bir hastalık ismi olmaktan çok genel bir tanımlamadır ve pek çok alt başlık içermektedir.