Online Psikoterapi

Yeni olan her zaman gerginlik yaratır. Çünkü hepimizin kendi kapasitesiyle belirlenmiş “güvenli” alanları vardır. O “güvenli alanlar” çocuklukta belirlenmiştir. O yüzden “yeni” olan mı güvensizlik yaratıyor, “o yeni varolan şey” mi bunun kararını yetişkin aklına bırakmak en doğrusudur.

Yetişkin aklı kullanmanın birinci yolu da neden-sonuç ilişkisi kurmak, kararı eski öğretilerden bağımsız otantik olarak vermektir. En çok sorulan ve aslında dünya üzerinde son dönemlerde en çok yapılan terapi tekniğidir.

Şehir, ülke değiştiren; gün içindeki yoğunluğuna bağlı yüz yüze gelmekte zorlanan, fiziksel olarak bir takım engellemeleri olan danışanlar çoğunlukla bu alternatif tekniği kullanmaktadır. Pc, telefon ya da farklı bir mobil cihazla sağlanan görüşme tekniğidir.

”Acaba öyle nasıl olur” ,“yok yaa öyle olmaz ben rahat edemem” diyenleriniz varsa Sigmund Freud danışanlarıyla mektuplaşırmış. Aslında yeni dünyada belki de en çok kullanacağımız teknik olacaktır online terapi. Şartları kendine uydurmak; hem yetişkin tutumudur hem de niyete sadakattir… Niyet olunca yol gidiliyor unutmayın…