Mutluluk Çubuğu Nedir?

Şişirilebilir prrotezler de sabit protezler gibi dışarıdan belli olan cihazlar değildir. Tamamı ile vücut içerisine yerleştirilirler ve hem kullanan kişi için hem de partneri için doğala çok yakın bir cinsel deneyim sağlarlar.

Mutluluk çubuğu; şok dalga, ilaç ve penise enjeksiyon tedavilerine rağmen tedavi edilemeyen şiddetli sertleşme sorunlarında kullanılan, penis içerisine yerleştirilen protezlerin adıdır. Bu protezler bir operasyon ile penis içerisine yerleştirilirler. Mutluluk çubuğu cinsel ilişkiden zevk almayı, boşalmayı etkilemez. Aynen doğal olarak oluşan sertleşmede olduğu gibi zevk alınır ve boşalma gerçekleşir.

Mutluluk çubuklarının farklı modelleri bulunmaktadır. Sabit tip mutluluk çubukları sürekli sert olarak durmaktadır. Bu protezler ile ilgili akla ilk takılan soru sürekli sert oldukları için günlük yaşamda dışarıdan belli olup olmayacağıdır. Bu protezlerdeki sertlik doğal ereksiyon gibi değildir. İlişkiye girmeye yetecek kadar sert olan protez bükülerek çamaşır içerisinde saklanmaya da uygundur. Bu protezi kullanan kişiler penislerine kendilerine en uygun şekilde eğip çamaşırları içerisinde saklayabilmektedir.

Bir diğer protez tipi ise şişirilebilir tip protezlerdir. Bunların da kendi aralarında iki ve üç parçalı farklı tipleri vardır. Şişirilebilir protezlerde ayrı bir haznede bulunan sıvı testislerin kenarına yerleştirilen bir pompa aracılığı ile penis içerisindeki balonlara aktarılmakta ve peniste sertleşme sağlanmaktadır. İlişki sonrasında yine bu pompa yardımı ile sıvı tekrar depolandığı rezervuara aktarılmaktadır.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu

Cinsel sorunlar toplumda yaygın olarak görülen ve yaşam kalitesini bozan durumlardır. Ne yazık ki cinsellik, ciddi bir tabu olarak algılandığı için bu konuda yaşanan sorunlar gizlenmektedir. Oysaki insanların hem ruhsal hem de bedensel sağlığı, cinsel yaşamlarının kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Cinsellik; yemek yemek, su içmek, uyumak gibi doğal bir eylemdir ve vücudun ihtiyacıdır.

Sertleşmeme sorunu ve erken boşalma erkelerde; orgazm olamama, cinsel isteksizlik ve vajinismus ise kadınlarda en sık görülen cinsel sorunlardır. Örneğin sertleşme güçlüğü yaşayan bir erkek ya da orgazm olamayan bir kadın için bu durum sürekli bir mutsuzluk kaynağı oluşturacaktır ve bu durum çözülmedikçe aile ilişkileri de zarar görebilecektir. Halbuki hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen pek çok cinsel sorunun tedavisi mümkündür. Önemli olan kişilerin bu sorunların çözümü için gerekli isteği, iradeyi ve cesareti göstermeleridir.

 

Cinsel İşlev Bozukluğu Nedir?

Kadınlarda ve erkeklerde görülen Cinsel İşlev Bozuklukları başlığı altında incelenmektedir. Tek bir hastalık ismi olmaktan çok genel bir tanımlamadır ve pek çok alt başlık içermektedir.